Mała architektura

Mała architektura — kosze na śmieci, ławki i tablice informacyjne

Mała architektura to elementy niezbędne w każdym parku i na placach zabaw. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie porządku i czystości. To także miejsca do odpoczynku. Do małej architektury produkcji firmy DAMART zaliczyć należy:

  • kosze na odpady;
  • ławki;
  • stojaki na rowery;
  • tablice informacyjne.

Każdy z tych elementów ma swoją niewielką rolę w utrzymaniu porządku. Na stałe wrosły w architekturę parków i miejsc rekreacji. Wiele osób nie zwraca na nie uwagi. Są jednak eleganckie i spójne z otoczeniem. Żywa kolorystyka pasuje do każdego miejsca. Ich funkcjonalności trudno jest nie doceniać.

Kosze na śmieci i odpadki

Kosze na śmieci i odpadki są niezbędne w przestrzeni publicznej. Pomagają utrzymać porządek. Ich estetyczny wygląd zachęca do wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem. Niewielkie śmietniki ustawiane na słupku odgrywają ogromną rolę. Sprawiają, że przestrzeń w parkach i na placach zabaw jest czysta i zadbana.

Ławki parkowe i na place zabaw

Trudno wyobrazić sobie park bez wygodnych ławek do siedzenia. Podobnie jest na placach zabaw i terenach rekreacyjnych. Choć na co dzień nie przywiązuje się do nich uwagi, odgrywają wielką rolę. Są centrum życia rodzin i znajomych. Często są miejscem odpoczynku seniorów. Ich funkcjonalność jest ogromna. Siedząc w wygodnej pozycji, można oddać się lekturze, czy podziwiać krajobraz. To także miejsce ożywionych rozmów i dyskusji znajomych. Trzeba przyznać jedno. Ławki parkowe są niezbędnym wyposażeniem w przestrzeni publicznej. Pasują do każdego miejsca. Korzystają z nich osoby w każdym wieku. Zarówno w parkach, przy ulicach, jak i na placach zabaw dla dzieci.

Stojaki na rowery

Stojaki na rowery na dobre zagościły w przestrzeni publicznej. Znaleźć je można niemal w każdym miejscu. Doskonale odnajdują się nie tylko w parkach, czy na placach zabaw. Są stałym wyposażeniem przed zakładami pracy, dworcami kolejowymi i autobusowymi, czy przed urzędami. Swoje miejsce mają także przed sklepami i galeriami handlowymi. Proste w budowie są niezastąpione. Wymuszają zachowanie porządku. Są przy tym niezniszczalne. Pomagają zabezpieczyć jednoślad przed kradzieżą. Stojaki na rowery są jednym z tych elementów krajobrazu, który jest niezbędny.

Tablice informacyjne

Tablice informacyjne są rzadko zauważane przez użytkowników parków, czy placów zabaw. Niezasłużenie. To na nich bowiem znajdują się niezbędne informacje dotyczące miejsca. Na tablicach informacyjnych wiszą regulaminy korzystania z urządzeń. Tam też często spotyka się informacje o dostępności miejsc dozorowanych, czy zamykanych na noc. Niekiedy informują o wydarzeniach, czy miejscach historycznych. Tablice informacyjne są niezbędnym elementem wyposażenia na placach zabaw i w parkach. Spotkać je można także na szlakach turystycznych i w ciekawych punktach na trasie. Informują, ostrzegają i zwracają uwagę. To niedoceniany, ale niezbędny element architektoniczny w wielu miejscach przestrzeni publicznej.